Elektryczny pickup Kia podobny do EV9 zauważony w Kalifornii (wideo)

Autor: Nastya Bobkova | 18.05.2024, 05:16
Elektryczny pickup Kia podobny do EV9 zauważony w Kalifornii (wideo)

Prototyp nadchodzącego elektrycznego pickupa Kia został zauważony podczas testów w Kalifornii. Kanał KindelAuto na YouTube zarejestrował ciężarówkę podczas testów drogowych.

Co wiemy.

Pojazd jest podobny do SUV-a Kia EV9, więc może konkurować z takimi modelami jak Ford Ranger, a być może nawet Rivian R1T. Podczas gdy kamuflaż ukrywa wiele szczegółów, przedni panel prototypu przypomina EV9.

Elektryczny pickup może być napędzany platformą Kia E-GMP, modułową architekturą wykorzystywaną już w kilku popularnych pojazdach elektrycznych, takich jak Hyundai Ioniq 5 i Ioniq 6, a także Kia EV6 i EV9.

Prototyp jest zgodny z wcześniej ogłoszonymi planami Kia dotyczącymi wprowadzenia na rynek dwóch elektrycznych pickupów do 2026 roku. Jeden z nich jest przeznaczony na rynki wschodzące, podczas gdy drugi będzie dedykowanym elektrycznym pickupem na rynki takie jak Stany Zjednoczone.

Pozostają pytania o to, gdzie będzie on produkowany. Kia musiałaby produkować ciężarówkę w kraju, aby kwalifikować się do federalnej ulgi podatkowej w wysokości 7 500 USD dostępnej dla pojazdów elektrycznych wyprodukowanych w Ameryce.

Źródło: Arena Ev