Volkswagen może wprowadzić na rynek niedrogi samochód elektryczny podobny do Renault Twingo

Autor: Nastya Bobkova | 18.05.2024, 05:31
Volkswagen może wprowadzić na rynek niedrogi samochód elektryczny podobny do Renault Twingo

Według nowego raportu agencji Reuters, Volkswagen i Renault zakończyły rozmowy w sprawie wspólnego opracowania niedrogiego pojazdu elektrycznego.

Co wiemy.

Po kilku miesiącach negocjacji firmom nie udało się osiągnąć porozumienia, a Volkswagen postanowił samodzielnie opracować swój budżetowy pojazd elektryczny oparty na nadchodzącym Renault Twingo.

Oczekuje się, że Volkswagen ogłosi swoje plany dotyczące własnego niedrogiego pojazdu elektrycznego w nadchodzących tygodniach. Prezes Volkswagena Thomas Schaefer oświadczył wcześniej, że planuje wprowadzić na rynek tani pojazd elektryczny do 2027 roku.

Podczas gdy Renault będzie nadal rozwijać Twingo samodzielnie, firma pozostaje otwarta na współpracę z innymi partnerami. Renault wprowadzi Twingo na rynek w 2026 roku.

Decyzja ta jest jednak porażką dla nadziei dyrektora generalnego Renault Luca de Meo na zacieśnienie współpracy między europejskimi producentami samochodów w celu uniknięcia konkurencji ze strony chińskich producentów pojazdów elektrycznych.

Źródło: Arena Ev