Twórcy nieudanej strzelanki Immortals of Aveum rozpoczęli prace nad nową grą na silniku Unreal Engine 5

Autor: Anton Kratiuk | 18.05.2024, 18:57
Twórcy nieudanej strzelanki Immortals of Aveum rozpoczęli prace nad nową grą na silniku Unreal Engine 5

"Magiczna" strzelanka Immortals of Aveum stała się jedną z najgłośniejszych porażek 2023 roku.

Pomimo ogromnego budżetu i wsparcia Electronic Arts, gra od Ascendant Studios okazała się przeciętna, nudna i nie zainteresowała graczy.

W rezultacie firma musiała zwolnić prawie połowę swoich pracowników i obniżyć koszty. Jak się jednak okazało, zespół nie stracił ducha i już tworzy nową grę.

Co wiadomo

Naswoim blogu Ascendant Studios poinformowało, że oprócz wspierania Immortals of Aveum, deweloperzy tworzą nową grę na silniku Unreal Engine 5.2, ale nie wykluczają przejścia na nowocześniejszą wersję silnika.

Oczywiście szczegóły gry nie zostały jeszcze ujawnione, ale deweloperzy zaznaczają, że każdy komentarz, recenzja i zakupiona kopia Immortals of Aveum stanowi znaczący wkład w rozwój studia i prace nad nowym projektem.

Warto zauważyć, że na blogu pojawiło się kilka interesujących informacji, które zostały później usunięte. Według strony Game Developer napisano, że "w przyszłości 100% wpływów netto ze sprzedaży Immortals of Aveum trafi na konto studia", choć oczywistym jest, że według pierwotnej umowy jakaś kwota miała przypaść Electronic Arts.

Być może wydawca zrezygnował ze swojej części w zamian za dodanie Immortals of Aveum do PS Plus, Game Pass i EA Play. A może było inne porozumienie.

Źródło: Ascendant Studios, Game Developer