Wtajemniczeni: dodanie nowej odsłony Call of Duty do Game Pass może doprowadzić do wzrostu cen subskrypcji

Autor: Anton Kratiuk | 19.05.2024, 20:07
Wtajemniczeni: dodanie nowej odsłony Call of Duty do Game Pass może doprowadzić do wzrostu cen subskrypcji

Kilka dni temu The Wall Street Journal doniósł, że Microsoft i Activision planują dodać do katalogu Game Pass nową odsłonę Call Of Duty, która według plotek ma ukazać się jako Call of Duty: Black Ops Gulf War lub Call of Duty: Black Ops 6. Będzie to pierwsza gra z serii, która pojawi się w usłudze Xbox.

Z pewnością fani strzelanek ucieszą się z tej decyzji, ale istnieje możliwość, że będzie ona miała negatywne konsekwencje, o czym już ostrzegają niektórzy wtajemniczeni.

Co wiadomo

Według wielu źródeł, dodanie strzelanki do Game Pass będzie świetnym pretekstem do podniesienia ceny abonamentu.

Microsoft może uciec się do takiego środka ze względu na ogromne koszty zakupu Activision Blizzard, które wyniosły ponad 70 miliardów dolarów, wliczając wszystkie koszty.

Jest to opinia wielu znanych analityków i insiderów, w tym shinobi602.

Wtajemniczeni: dodanie nowej odsłony Call of Duty do Game Pass może doprowadzić do wzrostu cen subskrypcji-2

Eksperci uważają, że takie ogłoszenie może nastąpić w najbliższej przyszłości.

Według informacji od redaktora portalu The Verge Toma Warrena (Tom Warren) Activision planuje wydać strzelankę 25 października 2024 roku, prawdopodobnie wtedy Microsoft i poinformuje o wzroście kosztów subskrypcji.

Przypominamy, że obecnie gracze mają do dyspozycji trzy plany Game Pass: Xbox Game Pass Core i PC Game Pass za 10 dolarów miesięcznie oraz Xbox Game Pass Ultimate za 17 dolarów.

Źródło: X, Resetera