Apple i OpenAI szykują wielkie ogłoszenie na WWDC: Rozwój AI na iPhone'ach i nowe możliwości dla użytkowników

Autor: Nastya Bobkova | 20.05.2024, 03:41
Apple i OpenAI szykują wielkie ogłoszenie na WWDC: Rozwój AI na iPhone'ach i nowe możliwości dla użytkowników

Oczekuje się, że 10 czerwca Apple i OpenAI dokonają ważnego ogłoszenia na konferencji Apple Worldwide Developers Conference (WWDC). Według Bloomberga, ogłoszenie to będzie dotyczyło partnerstwa między firmami, które może przynieść znaczące zmiany w funkcjonalności iPhone'a.

Co wiadomo

Apple skupi się na rozwoju funkcji sztucznej inteligencji w urządzeniu. Planuje się, że AI będzie przetwarzana na samym urządzeniu i dostarczana za pośrednictwem chmury.

W ramach tego partnerstwa oczekuje się, że OpenAI zostanie zaimplementowane w iPhonie. Negocjacje między firmami są już na końcowym etapie.

Wspomina się również, że iOS 18 może zawierać możliwość podsumowywania wiadomości w iMessages przy użyciu sztucznej inteligencji. Pozwoli to na automatyczne podsumowanie tekstu wiadomości, aby uczynić je bardziej uporządkowanymi i informacyjnymi.

Apple podobno prowadziło również rozmowy z Google w celu włączenia Gemini do iPhone'a, ale wydaje się, że rozmowy te nie doprowadziły do zawarcia umowy. Może to wskazywać, że Apple planuje skupić się na rozwoju własnych technologii AI i sztucznej inteligencji, wykorzystując partnerstwo z OpenAI jako kluczowy element w tym kierunku.

Źródło: PC Mag