EA zapowiada College Football 25, symulator sportowy o studentach grających w futbol amerykański: fani czekali na to wydarzenie od ponad 10 lat.

Autor: Vladislav Nuzhnov | 20.05.2024, 09:28
EA zapowiada College Football 25, symulator sportowy o studentach grających w futbol amerykański: fani czekali na to wydarzenie od ponad 10 lat.

Kiedy mówimy o symulacjach sportowych, najczęściej wspominamy o FIFA lub NBA 2K. Nie powinniśmy jednak zapominać o futbolu amerykańskim, który reprezentowany jest w serii gier Madden NFL. Teraz na arenę wkracza kolejny symulator sportowy o futbolu amerykańskim, również od EA, ale nie o dorosłym sporcie zawodowym, a o college'u.

Co wiadomo

EA zaprezentowało światu College Football 25. Fani futbolu amerykańskiego czekali na to wydarzenie od ponad 10 lat, ponieważ ostatnia gra o amerykańskim futbolu uniwersyteckim została wydana w 2014 roku. Była to NCAA Football 14.

W grze znajdą się 134 uczelnie, a także różne tryby:

  • Dynasty (stwórz trenera i przejmij kontrolę nad własnym programem futbolu uczelnianego)
  • Path to Glory (przeżyj życie studenta-sportowca)
  • Road to the College Football Playoffs (reprezentuj swoją uczelnię)
  • College Football Ultimate Team (stwórz swoją wymarzoną drużynę złożoną z gwiazd i legend futbolu uniwersyteckiego).

College Football 25 posiada również system zużycia. Jeśli jeden z twoich zawodników dozna poważnych ciosów i urazów w kilku meczach z rzędu, może doznać poważnej kontuzji później, więc musisz uważnie monitorować stan zdrowia swoich zawodników i rotować nimi.

Największą cechą College Football 25 będzie atmosfera, ponieważ amerykański futbol uniwersytecki w Stanach Zjednoczonych jest jednym z najpotężniejszych zjawisk w sporcie. Setki tysięcy ludzi na trybunach, różne występy, hałas, rytuały i wiele więcej. Wszystko to będzie w grze. Aby lepiej poznać College Football 25, można obejrzeć zwiastun, którego studio użyło do zapowiedzi gry.

Kiedy można się jej spodziewać

Gra zostanie wydana 16 lipca tylko na PlayStation 5 i Xbox Series. Grę można zamówić w przedsprzedaży, klikając ten link.

Źródło: ea