Zwiastun serialu animowanego Dead Cells: Immortalis prezentuje głównych bohaterów i ich dążenie do pokonania króla: pierwsze odcinki ukażą się 19 czerwca 2024 r.

Autor: Vladislav Nuzhnov | 20.05.2024, 10:54
Zwiastun serialu animowanego Dead Cells: Immortalis prezentuje głównych bohaterów i ich dążenie do pokonania króla: pierwsze odcinki ukażą się 19 czerwca 2024 r.

Latem 2023 roku okazało się, że popularna metroidvania Dead Cells, stworzona przez francuskie studio Motion Twin, rozszerzy swoje uniwersum o serial animowany. Następnie dowiedzieliśmy się, że serial animowany nosi nazwę Dead Cells: Immortalis. Wreszcie możemy obejrzeć jego zwiastun.

Co wiemy

Zwiastun przedstawił głównego bohatera Chosen, który jest jednookim ślimakiem, który może przejąć kontrolę nad zwłokami, oraz jego rudowłosą dziewczynę, którzy udają się na wyspę, aby pokonać króla. Wcześniej jednak będą musieli pokonać jego 5 najsilniejszych wojowników i innych pomniejszych żołnierzy. No i wypadałoby też uzyskać wsparcie od mieszkańców regionu, co też bohaterowie uczynią. Zwiastun sugeruje, że nie zabraknie humoru.

Projekt tworzony jest przez francuskie studio Bobbypills we współpracy z francuskim serwisem anime Animation Digital Network (ADN).

Kiedy można się spodziewać

Pierwsze odcinki pojawią się 19 czerwca 2024 roku. W sumie będzie to 10 odcinków po około siedem minut każdy, które najpierw będą wyświetlane wyłącznie we Francji, a następnie zostaną udostępnione na całym świecie do końca 2024 roku.

Dla tych, którzy nie są świadomi

Dead Cells to inspirowana Castlevanią gra typu rogue-lite metroidvania, w której można eksplorować rozległy zamek, który nieustannie się zmienia. Gra zawiera kilka rodzajów broni, wrogów, bossów i różne przedmioty, które dodają jej dynamiki. Gra została ciepło przyjęta przez graczy i otrzymała 8 na 10 punktów w serwisie Metacritic.

Źródło: ADN