Korea Południowa i Wielka Brytania gospodarzami drugiego globalnego szczytu na temat kontroli sztucznej inteligencji

Autor: Mykhailo Stoliar | 20.05.2024, 12:11
Korea Południowa i Wielka Brytania gospodarzami drugiego globalnego szczytu na temat kontroli sztucznej inteligencji

W tym tygodniu Korea Południowa i Wielka Brytania będą współgospodarzami drugiego Globalnego Szczytu Sztucznej Inteligencji w Seulu.

Co wiadomo

Brytyjski premier Rishi Sunak i południowokoreański prezydent Yun Suk-yeol będą obserwować wirtualny szczyt we wtorek, wśród apeli o lepsze uregulowanie sztucznej inteligencji, pomimo ostrych sporów co do tego, jak technologia może wpłynąć na ludzkość.

We wspólnym oświadczeniu opublikowanym w południowokoreańskim dzienniku JoongAng Ilbo, obaj przywódcy podkreślili: "Tylko globalne standardy dla sztucznej inteligencji mogą powstrzymać wyścig".

Początkowo szczyt został ogłoszony jako wydarzenie poświęcone bezpieczeństwu sztucznej inteligencji, ale jego zakres został rozszerzony o trzy główne obszary: bezpieczeństwo, innowacje i zaangażowanie.

Zeszłoroczny "November Summit" w Wielkiej Brytanii przyciągnął już uwagę czołowych postaci w branży, takich jak Elon Musk i dyrektor generalny OpenAI Sam Altman. Ponadto Chiny wraz ze Stanami Zjednoczonymi i innymi krajami dołączyły do inicjatywy "Bletchley Declaration", aby wspólnie stawić czoła wyzwaniom związanym ze sztuczną inteligencją.

Źródło: Reuters