Kultowa gra RPG Wiedźmin 3: Dziki Gon kończy 9 lat: CD Projekt RED gratuluje fanom klimatyczną grafiką

Autor: Anton Kratiuk | 20.05.2024, 12:28
Kultowa gra RPG Wiedźmin 3: Dziki Gon kończy 9 lat: CD Projekt RED gratuluje fanom klimatyczną grafiką

Jedna z najbardziej cenionych i popularnych gier w historii branży - Wiedźmin 3: Dziki Gon skończyła 9 lat.

Co wiadomo

Najlepsza gra od CD Projekt RED ukazała się w maju 2015 roku i z miejsca stała się powszechnie rozpoznawalnym hitem. W tamtym czasie gracze nie mieli do czynienia z grami fabularnymi na takim poziomie, ale nawet po upływie czasu Wiedźmin 3: Dziki Gon nie jest przestarzały, a nawet wygląda znacznie lepiej niż wiele współczesnych projektów. A biorąc pod uwagę, że w grudniu 2022 roku ukazała się wersja non-xtgen Wiedźmina 3 z ulepszoną grafiką i efektami wizualnymi, gra znalazła nowe życie i nadal przyciąga uwagę nowych graczy.

CD Projekt pogratulował fanom sagi o Heralcie z okazji 9. rocznicy wydania gry i opublikował klimatyczną grafikę, której towarzyszy jedna z najbardziej znanych piosenek z Dzikiego Gonu.

Nie ma wątpliwości, że Wiedźmin 3: Dziki Gon nadal będzie w centrum uwagi, a w oczekiwaniu na nową odsłonę użytkownicy będą mogli samodzielnie tworzyć nowe historie o Geralcie i jego towarzyszach za pomocą oficjalnego zestawu narzędzi REDkit, który zostanie wydany 21 maja na Steam i GOG.

Źródło: Wiedźmin