Huawei i Changan zaprezentowały nowego elektrycznego sedana Deepal L07

Autor: Nastya Bobkova | 20.05.2024, 18:58
Huawei i Changan zaprezentowały nowego elektrycznego sedana Deepal L07

Huawei i Changan wprowadziły na rynek nowego elektrycznego sedana Deepal L07, który łączy zaawansowaną technologię z eleganckim designem. Model ten jest dostępny w dwóch konfiguracjach: całkowicie elektrycznej (EV) i elektrycznej o rozszerzonym zasięgu (EREV).

Co warto wiedzieć

L07 może pochwalić się zaawansowanym inteligentnym systemem jazdy Huawei. Partnerstwo między Huawei i Changan było wynikiem umowy o współpracy podpisanej w listopadzie 2023 r., która obejmowała rozwój takich systemów.

Deepal L07 łączy zakrzywiony przód z charakterystycznymi tylnymi światłami o pełnej szerokości, które są podświetlane przez logo Deepal. Wyrafinowania dodaje elektrycznie sterowane tylne skrzydło.

L07 mierzy 4,87 m długości, 1,89 m szerokości i 1,48 m wysokości, co czyni go nieco dłuższym niż SL03. Rozstaw osi pozostaje niezmieniony i wynosi 2,9 m, a masa własna waha się od 1 865 kg do 1 880 kg w zależności od modelu.

Wersja EV modelu L07 jest wyposażona w potężny silnik elektryczny o mocy 185 kW, który zapewnia szybkie przyspieszenie i doskonałe osiągi. Model EREV łączy 1,5-litrowy silnik benzynowy o mocy 72 kW z silnikiem elektrycznym o mocy 160 kW, zapewniając większy zasięg i mniejszą emisję spalin.

Obie wersje wykorzystują akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe (LFP), znane z niższych kosztów, trwałości i bezpieczeństwa.

Oficjalne ceny Deepal L07 nie zostały jeszcze ogłoszone.

Źródło: CarNewsChina