Audiobook Better Paradise od współzałożyciela Rockstar Games, Dana Housera, rozpocznie debiutancką grę studia - Absurd Ventures

Autor: Anton Kratiuk | 20.05.2024, 22:05
Audiobook Better Paradise od współzałożyciela Rockstar Games, Dana Housera, rozpocznie debiutancką grę studia - Absurd Ventures

Latem 2023 roku jeden z najbardziej znanych projektantów gier i współzałożyciel Rockstar Games, Dan Houser, założył własną firmę zajmującą się tworzeniem gier i innych treści medialnych.

W listopadzie tego samego roku Absurd Ventures opublikowało pierwsze informacje o debiutanckich projektach i nie były one związane z branżą gier. Zapowiedziano American Caper, powieść graficzną, oraz A Better Paradise, produkcję audio składającą się z 12 odcinków.

Jak się okazało, jeden z tych projektów nadal związany jest z pierwszą grą studia.

Co wiadomo

Absurd Ventures opublikowało zwiastun pierwszego odcinka produkcji audio A Better Paradise, do którego wrócimy nieco później, ale na razie zwróćmy uwagę na inny szczegół.

W opisie filmiku czytamy, że Absurd Ventures pracuje nad szeregiem projektów opartych na uniwersum A Better Paradise, w tym nad grami wideo.

Portal IGN uzupełnił tę wiadomość o własne dane, na podstawie których ambitna trzecioosobowa gra akcji, o której powstaniu dowie dzieliśmy się kilka dni temu, jest jedną z gier opartych na uniwersum A Better Paradise.

Jeśli chodzi o fabułę A Better Paradise, to opowie ona o tym, jak psycholog i wynalazca dr Mark Tyburn wraz ze swoim zespołem stworzyli przełomowy wirtualny świat i umieścili w nim sztuczną inteligencję o niespotykanej dotąd inteligencji. Po kilku testach naukowcy byli przerażeni możliwościami swojego dzieła i porzucili projekt, ale ...

Pierwszy odcinek serialu audio A Better Paradise zadebiutuje 10 czerwca na Apple Podcasts, Spotify i Amazon Music.

Źródło: Absurd Ventures