OpenAI zawiesza głos ChatGPT Sky po tym, jak został porównany do głosu Scarlett Johansson

Autor: Nastya Bobkova | 21.05.2024, 03:13
OpenAI zawiesza głos ChatGPT Sky po tym, jak został porównany do głosu Scarlett Johansson

OpenAI tymczasowo zawiesiło opcję głosową Sky w ChatGPT po tym, jak użytkownicy porównali ją do głosu aktorki Scarlett Johansson.

Co wiadomo

OpenAI zapewniło, że Sky nie ma na celu naśladowania żadnej konkretnej gwiazdy, ale jest w rzeczywistości głosem profesjonalnej aktorki. Firma podkreśliła swoje zaangażowanie w ochronę prywatności swoich aktorów głosowych i dlatego nie ujawni ich tożsamości.

Pięć różnych głosów dostępnych w ChatGPT zostało wybranych w ciągu pięciu miesięcy, z ponad 400 aplikacjami aktorów głosowych.

OpenAI twierdzi, że współpracowało z profesjonalistami z branży, w tym reżyserami castingów i agencjami talentów, aby zapewnić, że wybrane głosy są różnorodne, naturalne i atrakcyjne dla globalnej publiczności.

GPT-4o to nowa technologia dla chatbotów, która może przetwarzać dźwięk, wideo i tekst w czasie rzeczywistym. Jednak rozmowy głosowe nie są jeszcze dostępne dla wszystkich użytkowników. CEO OpenAI Sam Altman powiedział, że opcja ta będzie dostępna dla subskrybentów ChatGPT Plus w najbliższej przyszłości.

Źródło: Android Authority