Elon Musk i indonezyjski rząd oficjalnie uruchomili usługi Starlink

Autor: Mykhailo Stoliar | 21.05.2024, 09:26
Elon Musk i indonezyjski rząd oficjalnie uruchomili usługi Starlink

Elon Musk uruchomił satelitarną usługę internetową Starlink firmy SpaceX w Indonezji, ponieważ kraj Azji Południowo-Wschodniej dąży do poprawy łączności internetowej w odległych obszarach.

Co wiemy.

W niedzielę w Indonezji odbyła się ceremonia uruchomienia Starlink, na której obecny był również Elon Musk wraz z rządem tego kraju. Usługi zostały uruchomione w publicznym ośrodku zdrowia na Bali.

Przemawiając do mediów, Musk powiedział, że Internet może być kluczem do dobrobytu i rozwoju odległych społeczności. Według niego może on mieć znaczący wpływ na życie ludzi, zwłaszcza w sytuacjach, w których dostęp do informacji może dosłownie uratować życie.

Miliarder zasugerował również możliwość dodatkowych inwestycji w ten projekt, który niewątpliwie postrzegany jest jako krok w kierunku przyszłego rozwoju technologii informacyjno-komunikacyjnych w kraju.

Indonezja, największy na świecie archipelag składający się z ponad 17 000 wysp, stoi przed wyzwaniami związanymi z łącznością między obszarami wiejskimi i miejskimi, a miliony ludzi mieszkających na obszarach wiejskich mają ograniczony dostęp do usług internetowych lub nie mają go wcale.

Wcześniej minister komunikacji i informatyki Budi Ari Setiadi powiedział, że Starlink pomoże Indonezji rozszerzyć dostęp do Internetu na regiony, które nie są objęte przez lokalnych dostawców usług internetowych. Minister starał się rozwiać obawy, że Starlink zaszkodzi lokalnym firmom.

Źródło: CNBC