Szaleństwo nigdy nie było tak piękne: krytycy chwalą mroczną grę akcji Senua's Saga: Hellblade II i polecają ją fanom nietypowych gier

Autor: Anton Kratiuk | 21.05.2024, 13:16
Szaleństwo nigdy nie było tak piękne: krytycy chwalą mroczną grę akcji Senua's Saga: Hellblade II i polecają ją fanom nietypowych gier

Senua's Saga: Hellblade II, dystopijna gra akcji będąca bezpośrednią kontynuacją uznanej gry z 2017 roku, została właśnie wydana.

Wielu graczy było zaniepokojonych faktem, że Microsoft i Ninja Theory nie pozwoliły recenzentom na wcześniejsze opublikowanie swoich wrażeń z gry. A biorąc pod uwagę, że Hellblade II miał niezwykle skromną kampanię marketingową - było to jeszcze bardziej niepokojące.

Okazało się jednak, że twórcy nie martwili się o jakość gry, ale nie chcieli zapobiegać spoilerom.

Co wiemy

Senua's Saga: Hellblade II otrzymała dość wysokie noty od krytyków. Recenzenci zauważyli, że jest to doskonały sequel, w którym Ninja Theory przeniosło główne zalety pierwszej części na jeszcze wyższy poziom, dzięki czemu jakość grafiki i efektów wizualnych wzrosła wielokrotnie.

Nie sposób pominąć świetnej gry aktorskiej Meliny Jurgens i oszałamiającej oprawy dźwiękowej. Podobnie jak w poprzedniej grze, Senua nieustannie słyszy irytujące głosy w swojej głowie, których umiejscowienie w grze jest wykonane bezbłędnie. Grając w Senua's Saga: Hellblade II ze słuchawkami obsługującymi dźwięk 3D, gracz usłyszy szepty i głosy ze wszystkich stron i może dosłownie poczuć, co czuje bohater.

Niestety, niektóre wady gry powróciły z pierwszej części. Wielu recenzentów zwracało uwagę na powtarzalną rozgrywkę, nudne zagadki i prosty system walki. Hellblade II nie jest jednak tak naprawdę grą, a raczej interaktywnym dziełem wyjaśniającym co czują osoby z zaburzeniami psychicznymi i jak można im pomóc w walce z ich przejawami. Dlatego też rozgrywka nie jest w tym przypadku kluczowa.

Ogólnie rzecz biorąc, Hellblade II to świetny sequel, który można polecić fanom pierwszej części, ale raczej nie zainteresuje nowych odbiorców.

Gra otrzymała następujące oceny:

  • na Metacritic (dla Xbox Series i PC) - 81 pkt;
  • na OpenCritic - 84 punkty z 86% rekomendacji.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową recenzją Senua's Saga: Hellblade II naszego autorstwa.

Gra dostępna jest na PC (Steam, Microsoft Store) oraz konsolach Xbox Series i pojawiła się już w usłudze Game Pass.

Źródło: Metacritic, OpenCritic