Microsoft wdroży Copilota w grach na PC i Xbox: możliwości asystenta AI zademonstrowane na przykładzie Minecrafta

Autor: Anton Kratiuk | 21.05.2024, 19:20
Microsoft wdroży Copilota w grach na PC i Xbox: możliwości asystenta AI zademonstrowane na przykładzie Minecrafta

Sieci neuronowe i sztuczna inteligencja (AI) w coraz większym stopniu penetrują wszystkie aspekty ludzkiego życia. Już teraz pomagają w pisaniu tekstów, tworzeniu filmów i ilustracji, sugerowaniu przepisów, sterowaniu urządzeniami domowymi i innych zadaniach.

Wkrótce sztuczna inteligencja będzie również pomagać w grach.

Co wiemy

20 maja odbyła się konferencja Microsoft Surface, na której amerykańska korporacja nie tylko ujawniła swoje nadchodzące nowości, ale także ogłosiła ciekawe wieści dla graczy.

Już wkrótce asystent AI Copilot zostanie wprowadzony do przestrzeni gamingowej, gdzie będzie w stanie udzielać podpowiedzi, wspierać dialogi i pomagać w wykonywaniu zadań w grach na PC i Xbox.

Możliwości Microsoft Copilot zostały zaprezentowane na przykładzie gry Minecraft. Gracz będzie mógł na przykład zapytać SI "jak stworzyć miecz", a dzięki modelom językowym ChatGPT i Dalle-3 otrzyma szczegółową odpowiedź.

Twórcy podkreślają, że do korzystania z Copilota w grach nie będzie wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie. Poza tym, sztuczna inteligencja zrozumie prośby użytkownika w dowolnym brzmieniu i będzie w stanie dostosować się do wybranego stylu komunikacji.

Dla graczy będzie to świetny towarzysz, ale jak z taką innowacją spotkają się właściciele stron internetowych i wydawcy, na których zamieszczane są instrukcje i wskazówki dotyczące przejścia gry - odpowiedź jest oczywista.

Źródło: CNET