Sony przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego flagowca Xperia PRO-C, następcy modelu Xperia PRO-I

Autor: Vlad Cherevko | 21.05.2024, 21:15
Sony przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego flagowca Xperia PRO-C, następcy modelu Xperia PRO-I

Jak się okazało, Sony przygotowuje nowy smartfon z naciskiem na aparat - Xperia PRO-C. Będzie to bezpośrednia kontynuacja modelu Xperia PRO-I, ale w bardziej kompaktowej obudowie, przy zachowaniu ogólnego projektu.

Co wiadomo

Informator @INSIDERSONY ujawnił informacje o nadchodzącej nowości Xperia na swoim koncie X. Według przecieków, nowy smartfon będzie napędzany procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 w połączeniu z 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. Możliwe, że pojawią się również inne warianty tego modelu.

Xperia PRO-C będzie znacznie mniejsza niż Xperia PRO-I i otrzyma 6-calowy wyświetlacz OLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz i powłoką antyrefleksyjną, w porównaniu do 6,5-calowego ekranu swojego poprzednika. Ale główną cechą flagowca będzie oczywiście jego aparat. Według informacji poufnych, kamery smartfona będą miały następujące specyfikacje:

  • 50 MP, calowy sensor, 20 mm, przysłona f/1.8 z OIS, 12-bitowa obsługa RAW i 14-bitowa DCG RAW (prawdopodobnie sensor OmniVision).
  • Aparat 12 MP z autofokusem, obsługą 4K 120 FPS, 10 bitów, krzywą gamma 420 S-LOG i obsługą nagrywania HLG. Obsługuje również JPG/60fps dla RAW, automatyczną ekspozycję/autofokus oraz wsparcie dla Sony S-Cine-tone i trybu kreatywnego.
  • 12MP sensor z F 1/2.9 cala, 20mm, F 2.0 z obsługą 4K 60fps HDR i Sony Creative Look.

Xperia PRO-C będzie zasilana baterią o pojemności 5000 mAh z ulepszonym ładowaniem 45W Power Delivery. Oczekuje się, że Sony wprowadzi na rynek nowy smartfon z serii PRO w 4 kwartale 2024 roku.

Źródło: @INSIDERSONY