TCL przedstawia pierwszy na świecie potrójnie składany telefon

Autor: Vlad Cherevko | 22.05.2024, 09:01
TCL przedstawia pierwszy na świecie potrójnie składany telefon

TCL nie przestaje zaskakiwać innowacjami, zapowiadając się na dwóch ważnych wydarzeniach branżowych w ostatnich tygodniach. Na SID 2024 (Society for Information Display), TCL po raz kolejny znalazło się w centrum uwagi, prezentując pierwszy na świecie potrójnie składany telefon.

Co wiadomo

Koncepcja potrójnie składanego telefonu TCL rozpoczęła się w 2019 roku od demonstracji prototypu. Jednak w tym roku koncepcja ewoluowała w pełni funkcjonalne urządzenie. Rozkładany telefon wyposażony jest w przestronny wyświetlacz o przekątnej 7,85 cala, zacierający granicę między smartfonem a tabletem.

Kluczową cechą jest innowacyjna technologia wyświetlania "Free-type". Oferuje ona użytkownikom niesamowitą elastyczność, umożliwiając złożenie telefonu na płasko lub w konfiguracji "Z" i "G". Firma TCL rozwiązała wcześniejszy problem nadmiernej grubości, wprowadzając nowy panel o grubości zaledwie 427 mikronów, dzięki czemu telefon jest zaskakująco cienki i wygodny w trzymaniu.

Technologia skanowania twarzy 3D, która wykorzystuje czujniki umieszczone pod ekranem, również przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa. Cały obszar wyświetlacza, w tym obszar czujników, ma jednolitą gęstość pikseli 420 PPI, zapewniając doskonałą jakość obrazu.

Panel wyświetlacza wykorzystuje technologię LTPO (Low Temperature Polycrystalline Oxide). Dzięki temu telefon może dynamicznie dostosowywać częstotliwość odświeżania od 1 Hz do 120 Hz, optymalizując żywotność baterii i zapewniając płynny obraz w razie potrzeby.

Na razie szczegóły dotyczące masowej produkcji i daty premiery pozostają nieznane. Potrójnie składany telefon TCL z pewnością stanowi znaczący przełom w technologii mobilnej. Debiut potrójnie składanego telefonu TCL z pewnością pobudzi nowe innowacje na rynku urządzeń składanych. Krążą plotki, że konkurenci tacy jak Huawei i Samsung opracowują jeszcze większe składane modele.

Źródło: ShiftDelete