Wielkie zmiany w dziennikarstwie gamingowym: IGN Entertainment kupiło popularne portale Eurogamer, VG247 i Rock Paper Shotgun

Autor: Anton Kratiuk | 22.05.2024, 12:13
Wielkie zmiany w dziennikarstwie gamingowym: IGN Entertainment kupiło popularne portale Eurogamer, VG247 i Rock Paper Shotgun

Nastąpiło ważne wydarzenie w dziennikarstwie gamingowym: IGN Entertainment ogłosiło zakup holdingu Gamer Network.

Dla przypomnienia, IGN Entertainment jest częścią koncernu Ziff Davis wraz z popularnymi serwisami MapGenie, HowLongToBeat i Humble Bundle.

Co wiadomo

Kwota transakcji nie została podana, ale wiadomo, że w skład grupy Gamer Network wchodzą znane serwisy:

  • GamesIndustry.biz;
  • Eurogamer w sześciu językach;
  • Rock Paper Shotgun;
  • VG247;
  • Dicebreaker.

Gamer Network posiada również udziały w Outside Xbox, Digital Foundry i Hookshot, które z kolei prowadzą Nintendolife, PushSquare, PureXbox i Time Extension.

Przedstawiciele Digital Foundry i Hookshot oddzielnie zaznaczyli, że zakup ten nie wpłynie na nich w żaden sposób, strony będą nadal działać niezależnie od reszty grupy Gamer Network.

Gamer Network zachowuje prawa do targów EGX i MCM, a także marki Popverse, która pozostała częścią ReedPop.

Wraz z wiadomością o przejęciu aktywów Gamer Network ujawniono, że IGN Entertainment rozpoczęło zwolnienia. Na przykład redaktor naczelny GamesIndustry.biz Brendan Sinclair, który jest związany z serwisem od 2012 roku, oraz zastępca redaktora Rock Paper Shotgun Alice Bell są już bez pracy.

Źródło: GamesIndustry .biz, X

PC