Śladami Netflix: YouTube przygotowuje interaktywny operę mydlaną

Autor: Dasha Kazmirchuk | 11.04.2019, 11:51
Śladami Netflix: YouTube przygotowuje interaktywny operę mydlaną

W wywiadzie dla Bloomberg szef YouTube Originals Susanne Daniels (Susanne Daniels) opowiedziała o planach spółki na bieżący rok. Okazało się, że zespół YouTube pracuje obecnie nad interaktywnym programem telewizyjnym, w którym użytkownicy będą mogli wpływać na fabułę.

nowy trend

Oddział będzie kierowany przez Bena Relles (Ben Relles), byłego dyrektora departamentu w programie Comedy w YouTube Originals. O szczegółach projektu twórcy narazie milczą, informują tylko, że jego zapowiedź nastąpi bardzo szybko. Jeśli wziąć pod uwagę, jak bardzo potężne narzędzie w obliczu źródeł wideo, jest w rękach twórców - to na pewno możemy powiedzieć, że przed nami jest potencjalnie największy projekt w swoim gatunku. Najwyraźniej tak Youtube stara się zwrócić uwagę na swoją premium płatną subskrypcję, to jest prawdopodobne że to właśnie ona i zapewni dostęp do pokazu.

Interaktywna opowieść staje się obecnie coraz bardziej popularną, zwłaszcza w USA. Wcześniej, amerykańska sieć supermarketów Wallmart zainwestowała 250 milionów dolarów w stworzenie podobnego serialu. 

Źródło: Bloomberg