Samsung testuje duże aktualizacje dla flagowców Galaxy S24 i S23, które zostaną wydane w czerwcu

Autor: Vlad Cherevko | 22.05.2024, 17:58
Samsung testuje duże aktualizacje dla flagowców Galaxy S24 i S23, które zostaną wydane w czerwcu

Oczekuje się, że Samsung wyda dużą aktualizację aparatu dla serii Galaxy S24 w przyszłym miesiącu. Aktualizacja ta może naprawić szereg problemów z aparatem, z którymi borykają się nowe flagowce od czasu ich premiery. Doniesiono również, że przygotowywana jest również duża aktualizacja dla serii Galaxy S23 2023. Te flagowce mogą otrzymać poprawki dotyczące problemów z wyczerpywaniem się baterii, które wystąpiły po aktualizacji One UI 6.1.

Co wiadomo

Telefony Samsung Galaxy S24 wydane w styczniu tego roku otrzymały wcześniej aktualizacje z różnymi poprawkami, w tym ulepszeniami aparatu. Wiadomo, że firma przygotowuje kolejną aktualizację aparatu dla nowych flagowców w czerwcu, poprawiając między innymi fotografowanie z zoomem.

Niedawno odkryte kompilacje oprogramowania układowego na serwerach testowych Samsunga sugerują, że firma rozpoczęła wewnętrzne testy nadchodzącej aktualizacji. Użytkownik X i informator Samsunga @tarunvats33 niedawno poinformował, że koreańska firma testuje wersję oprogramowania układowego S92 * BXXU2AXE4 dla serii Galaxy S24.

Doniesiono również, że seria Galaxy S23 również otrzyma dużą aktualizację w przyszłym miesiącu. To samo źródło ujawniło testowe oprogramowanie układowe dla flagowców 2023 na serwerach Samsunga. Numer kompilacji to S91*BXXU5CXE1. Niestety, lista zmian jest nadal nieznana, więc nie jest jasne, co szykuje firma.

Najprawdopodobniej w nowej aktualizacji dla Galaxy S23 Samsung naprawi problem z szybkim rozładowywaniem się baterii. Kilku użytkowników zgłosiło wysokie zużycie baterii po aktualizacji One UI 6.1 pod koniec marca. Również niektórzy użytkownicy Galaxy Fold 5 i Galaxy Flip 5 doświadczyli podobnych problemów.

Już w czerwcu będzie wiadomo, czy wady te zostaną rozwiązane w nowej aktualizacji dla tych modeli.

Źródło: @tarunvats33