Zdjęcia Google przygotowują nową funkcję "Cinematic Moment"

Autor: Vlad Cherevko | 22.05.2024, 18:22
Zdjęcia Google przygotowują nową funkcję "Cinematic Moment"

Wygląda na to, że Zdjęcia Google pracują nad nową funkcją, która automatycznie utworzy "Cinematic Moment" w aplikacji. Funkcja ta jest podobna do funkcji Cinematic Photos, która umożliwia tworzenie wersji 3D płaskich obrazów. Jednak "Cinematic Moment" koncentruje się na filmach.

Co wiadomo

Informacje zostały uzyskane z parsowania APK wykonanego przez programistę Assemble Debug. Parsowanie APK zasadniczo oznacza przeglądanie kodu dostępnego w bieżących wersjach danej aplikacji i przewidywanie funkcji, które są nadal w fazie rozwoju. Wzmianka o nowej funkcji została znaleziona w wersji aplikacji Zdjęcia Google 6.84.0.634885033.

Funkcja ma rzekomo zastosować efekt zwolnionego tempa do fragmentu filmu i stworzyć z niego "kinowy moment". Będzie to proces automatyczny, w przeciwieństwie do Cinematic Photos. Możliwe jest również, że Google dołączy w przyszłości funkcję umożliwiającą ręczne tworzenie "Cinematic Moments".

Oczywiście, jak w przypadku każdej funkcji, która nie jest jeszcze oficjalna, nie ma 100% pewności, że zostanie wdrożona i kiedy to nastąpi. Ale wzmianka o tej funkcji w kodzie daje duże szanse na jej pojawienie się w przyszłości.

Źródło: Android Authority