Rzut oka w przyszłość: Sony pokazało, jak mogą wyglądać gamepady, smartfony, zestawy VR, kino 3D i technologia gier za dziesięć lat.

Autor: Anton Kratiuk | 23.05.2024, 12:03
Rzut oka w przyszłość: Sony pokazało, jak mogą wyglądać gamepady, smartfony, zestawy VR, kino 3D i technologia gier za dziesięć lat.

Odbyło się spotkanie korporacyjne Sony, na którym japoński gigant opowiedział o swoich postępach.

Niestety dla graczy, Sony nie zaprezentowało żadnych nowych zwiastunów, nie złożyło żadnych zapowiedzi ani nie ujawniło swoich przyszłych planów dotyczących wydawania gier wideo.

Przed wydarzeniem krążyły plotki, że firma ogłosi swoje gry na konsole Xbox i Nintendo, a także zaprezentuje PlayStation 5 Pro, ale żadna z tych informacji nie została potwierdzona.

Pokazano jednak coś bardzo interesującego.

Co wiadomo

Sony zaprezentowało film o swojej wizji przyszłości. Firma pokazała, jak jej zdaniem powinna wyglądać branża cyfrowej rozrywki za dziesięć lat.

Wideo pokazuje imponujące koncepcje okularów VR, które pozwolą przenieść dowolny narysowany obraz (nawet na papierze) w pełnym 3D i wykorzystać model do tworzenia treści.

Sony wierzy, że minie zaledwie 10 lat i nastąpi fuzja przestrzeni wirtualnej z rzeczywistością, a granice między nimi zostaną zatarte.

W filmie pokazano nie tylko ciekawe projekty gamepadów, konsol przenośnych i w pełni przezroczystych smartfonów, ale także zademonstrowano rozwój meta-wszechświatów i kin 3D, w których akcja nie toczy się na ekranie, a publiczność znajduje się w centrum wydarzeń.

Prawdopodobnie nie wszystkie pomysły zostaną zrealizowane, ale wideo podkreśla, że wszystkie przełomowe pomysły zaczynają się od marzeń, które wielu osobom wydają się niemożliwe.

Źródło: Sony