WhatsApp może wkrótce dodać funkcję zdjęcia profilowego wspomaganą przez sztuczną inteligencję

Autor: Vlad Cherevko | 23.05.2024, 18:49
WhatsApp może wkrótce dodać funkcję zdjęcia profilowego wspomaganą przez sztuczną inteligencję

Ostatnio komunikator WhatsApp testuje wiele funkcji, które mają wpływ na wszystkie opcje komunikacji. Niektóre z najnowszych testowanych funkcji to możliwość podglądu zdjęć i filmów w przypiętych wiadomościach oraz możliwość usuwania nieprzeczytanych wiadomości. Teraz poinformowano, że WhatsApp opracowuje kolejną funkcję opartą na sztucznej inteligencji.

Co wiadomo

Portal WABetaInfo donosi, że w komunikatorze WhatsApp w wersji 2.24.11.17 zauważono nową funkcję, która pozwala użytkownikom tworzyć zdjęcia profilowe w oparciu o sztuczną inteligencję. Dla beta testerów nowa opcja może nie być jeszcze dostępna, ponieważ wciąż znajduje się we wczesnej fazie rozwoju.

Dzięki ekspertom z WABetaInfo możemy zobaczyć zrzut ekranu przedstawiający działanie tej funkcji. Gdy stanie się ona dostępna, użytkownik zostanie poproszony o opisanie tego, co chce zobaczyć na swoim zdjęciu profilowym. Sztuczna inteligencja stworzy następnie obraz na podstawie opisu użytkownika.

Na razie funkcja jest dostępna tylko w aplikacji WhatsApp na Androida, ale jest prawdopodobne, że deweloper Meta doda ją również do innych platform, jeśli funkcja ostatecznie otrzyma zielone światło.

Źródło: WABetaInfo