Zachodni żołnierze często giną, ponieważ wierzą, że wojna to "święto"

Autor: Mykhailo Stoliar | 24.05.2024, 09:49
Zachodni żołnierze często giną, ponieważ wierzą, że wojna to "święto"

Zachodni bojownicy, którzy dołączyli do wojny na Ukrainie, zostali zabici, w niektórych przypadkach, ponieważ zakładali, że walka będzie łatwa, powiedział Business Insiderowi amerykański weteran, który walczył na Ukrainie.

Co wiemy.

Weteran, który wypowiadał się pod warunkiem zachowania anonimowości, podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat podejścia zachodnich żołnierzy do konfliktu. Zauważył, że wielu zagranicznych weteranów, którzy przybyli na Ukrainę, miało nadzieję na łatwe zwycięstwo i nie było przygotowanych na nową taktykę potrzebną do wygrania w trudnych warunkach, gdzie ich przewaga w broni i liczebności nie zawsze była oczywista.

"Wielu ludzi z Zachodu, którzy przyjeżdżają na Ukrainę, chce być bohaterami" - powiedział. "Widziałem facetów, którzy cały czas jeździli na Ukrainę i traktowali to prawie jak wakacje i tak naprawdę nie spodziewali się śmierci".

Weteran dodał, że sam początkowo miał podobne zdanie, ale później zmienił swoje nastawienie do konfliktu. Lepiej zrozumiał, jak ryzykowne jest to, że wojna się przeciąga: "Spodziewałem się śmierci, bo po prostu miałem taką mentalność i to było dla mnie dobre".

Żołnierze Legionu Międzynarodowego

Weteran przybył bronić Ukrainy, gdy tylko rozpoczęła się inwazja na pełną skalę, a opuścił ją w grudniu ubiegłego roku. Walczył w niektórych z najbardziej niebezpiecznych obszarów, takich jak Charków i Bachmut, i pracował jako medyk bojowy w swojej jednostce.

Mężczyzna wyjaśnił również, że wojna na Ukrainie różni się od innych wojen, w których brał udział. Wyjaśnił, że trudno jest znaleźć miejsca, w których można pozostać bezpiecznym, ponieważ użycie dronów jest bardziej rozpowszechnione niż w jakimkolwiek innym konflikcie w historii, a artyleria i broń dalekiego zasięgu są stale używane.

Powiedział, że "nawet jeśli jesteś wiele kilometrów za linią frontu, nadal możesz zostać trafiony pieprzonym pociskiem". Powiedział, że to nie jest tak, jak w przypadku konfliktów na Bliskim Wschodzie, gdzie jeśli jesteś w bazie, jesteś "względnie bezpieczny".

Źródło: Business Insider