Można to oglądać w nieskończoność: AFU pokazało, jak zniszczyło baterię rosyjskich SAM-ów S-400 za pomocą rakiet balistycznych ATACMS (wideo).

Autor: Mirosłw Trinko | 24.05.2024, 10:22
Można to oglądać w nieskończoność: AFU pokazało, jak zniszczyło baterię rosyjskich SAM-ów S-400 za pomocą rakiet balistycznych ATACMS (wideo).

Ukraińskie siły zbrojne pokazały, jak zniszczyły rosyjski system rakiet ziemia-powietrze S-400.

Co wiadomo

Wideo zostało opublikowane przez kanał Telegram @tivaz_artillery. Film pokazuje, jak ukraińska artyleria niszczy całą baterię systemów obrony powietrznej S-400 (co najmniej 5 wyrzutni i radarów) za pomocą kilku pocisków balistycznych ATACMS z głowicami kasetowymi. Według specjalistów OSINT, system rakiet ziemia-powietrze wroga znajdował się w pobliżu wsi Klenovka (tymczasowo okupowane terytorium obwodu donieckiego).

Dla tych, którzy nie wiedzą

System S-400 Triumf SAM to nowoczesny rosyjski przeciwlotniczy system rakietowy dalekiego i średniego zasięgu opracowany przez koncern Almaz-Antey. Został zaprojektowany do niszczenia wszystkich środków ataku powietrznego, w tym samolotów, pocisków manewrujących i balistycznych, a także celów hipersonicznych. Według producenta, S-400 jest wyposażony w wielofunkcyjne radary, które mogą wykrywać i śledzić do 300 celów jednocześnie w odległości do 600 kilometrów. Kompleks jest zdolny do rażenia celów o zasięgu do 400 kilometrów i wysokości do 30 kilometrów.

Źródło: @tivaz_artillery