Pies Kabosu z mema Doge zmarł w swoim 18. roku życia

Autor: Mirosłw Trinko | 24.05.2024, 10:47
Pies Kabosu z mema Doge zmarł w swoim 18. roku życia

Dzisiaj, 24 maja, zmarł pies Kabosu, najbardziej znany w Internecie jako inspiracja dla mema Doge. Zostało to ogłoszone przez właścicielkę zwierzęcia Atsuko Sato. Pies odszedł w wieku 18 lat.

O memu Doge

Doge meme to mem internetowy oparty na wizerunku psa rasy Shiba Inu, który stał się popularny na początku 2010 roku. Głównym obrazem mema jest zdjęcie psa Kabosu zrobione przez jego właściciela. Mem stał się popularny ze względu na swój unikalny styl, w którym wizerunkowi psa towarzyszą kolorowe komiksowe podpisy w łamanym angielskim. Podpisy te często składają się z krótkich zwrotów zaczynających się od słów "taki", "dużo", "wiele" i "bardzo" i opisują myśli psa, takie jak "takie wow", "dużo zabawy", "bardzo utalentowany", "tak zdumiewający".

Psi mem

Mem pierwotnie pojawił się na Tumblr i Reddit, gdzie użytkownicy zaczęli aktywnie udostępniać zdjęcia Doge z różnymi podpisami. Mem szybko zyskał popularność. W 2013 roku mem Doge osiągnął szczyt popularności, a jego obrazy zaczęły być wykorzystywane w różnych kontekstach, od mediów społecznościowych po kampanie reklamowe.

Logo Dogecoin

Pod koniec 2013 r. powstał projekt kryptowaluty Dogecoin, który wykorzystuje wizerunek Doge jako swoje logo. Pierwotnie stworzony jako żart, Dogecoin szybko zyskał popularność i stał się jedną z wiodących kryptowalut. Społeczność Dogecoin aktywnie wykorzystuje memy i kulturę Doge do promocji i inicjatyw charytatywnych.

Źródło: Asahi