Optymistyczny start XDefiant: osoba mająca dostęp do informacji poufnych ujawniła, że nowa strzelanka sieciowa firmy Ubisoft przyciągnęła 3 miliony graczy w ciągu zaledwie dwóch dni.

Autor: Anton Kratiuk | 24.05.2024, 12:43
Optymistyczny start XDefiant: osoba mająca dostęp do informacji poufnych ujawniła, że nowa strzelanka sieciowa firmy Ubisoft przyciągnęła 3 miliony graczy w ciągu zaledwie dwóch dni.

Premiera sieciowej strzelanki XDefiant firmy Ubisoft była długa i trudna: wielokrotnie ją przekładano, koncepcja gry ciągle się zmieniała, twórcom brakowało jasnej wizji projektu, a gracze sceptycznie podchodzili do kolejnej próby skopiowania Call of Duty.

21 maja gra w końcu ujrzała światło dzienne i okazało się, że przyciągnęła znacznie więcej uwagi niż przewidywali "życzliwi".

Co wiadomo

Autorytatywny dziennikarz i insider Tom Henderson rozmawiał ze swoimi źródłami w Ubisoft i poinformował, że początkowe liczby XDefiant są dość imponujące.

Według jego informacji już po 2,5 godzinach strzelanka miała 1 milion osób, a 48 godzin później liczba graczy przekroczyła 3 miliony. Najwyraźniej sami twórcy nie spodziewali się takiego napływu graczy, ponieważ serwery nie zostały zaprojektowane na takie obciążenie, przez co zaczęły się problemy techniczne.

Na chwilę obecną liczba graczy online wynosi około 300 tysięcy osób, co pozwala porównywać XDefiant z Apex Legends, ale trzeba zaznaczyć, że shooter Ubisoftu nie jest dostępny na Steamie, bo inaczej liczba ta byłaby znacznie wyższa.

Jest jednak zbyt wcześnie, by oceniać sukces XDefiant. Jest to gra free-to-play, a dobre liczby początkowe mówią tylko o ciekawości graczy i fakcie, że są gotowi dać strzelance szansę. Ale czy gra będzie w stanie utrzymać uwagę odbiorców przez długi czas i konkurować z ogromną liczbą popularnych strzelanek online - tylko czas pokaże.

XDefiant dostępny jest za darmo na PC (Ubisoft Connect), PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Źródło: Insider Gaming