Niepowodzenie Alone in the Dark (2024) i sukces Tomb Raider I-III Remastered: Embracer Group Holding poinformował, które projekty spełniły oczekiwania, a które nie przyniosły pożądanych rezultatów.

Autor: Anton Kratiuk | 24.05.2024, 19:11
Niepowodzenie Alone in the Dark (2024) i sukces Tomb Raider I-III Remastered: Embracer Group Holding poinformował, które projekty spełniły oczekiwania, a które nie przyniosły pożądanych rezultatów.

Szwedzki holding Embracer Group opublikował świeży raport finansowy, w którym nie tylko poinformował o ważnych przetasowaniach w zespole zarządzającym firmy i jej wskaźnikach biznesowych, ale także podzielił się wynikami sprzedaży ostatnich wydawnictw.

Co wiadomo

Dywizje Grupy Embracer nie wydały wielu gier w ciągu ostatnich kilku miesięcy i niestety większość z nich nie została zbyt ciepło przyjęta przez publiczność, co odbiło się również na ich sprzedaży.

Ponowne uruchomienie Alone in the Dark (2024), z którym Embracer wiązał duże nadzieje i aktywnie reklamował, nie uzasadniało wydanych zasobów. Gra otrzymała niskie oceny od krytyków, nie została zrozumiana przez publiczność i sprzedawała się słabo.

Podobnie było z przygodówką akcji Outcast - A New Beginning - gra okazała się przeciętna i nijaka na tle innych premier sezonu.

Z drugiej strony, Star Wars: Battlefront Classic Collection i South Park: Snow Day, choć otrzymały niskie oceny i były krytykowane, to w ogólnym rozrachunku "spełniły oczekiwania". Wygląda jednak na to, że oczekiwania były dość niskie.

Z kolei kolekcja Tomb Raider I-III Remastered spotkała się z pozytywnym odbiorem publiczności, jest bardzo popularna, a jej sprzedaż "przekroczyła oczekiwania kierownictwa Grupy Embracer".

Dokładna liczba sprzedaży wszystkich wymienionych gier nie została ujawniona, ale przypominamy, że gra akcji zombie Dead Island 2 została dobrze przyjęta zarówno przez publiczność, jak i graczy, a jej nakład w ciągu roku przekroczył 3 miliony egzemplarzy.

Embracer Group Studios ma w planach kilka dużych premier na najbliższy okres, w tym Kingdom Come: Deliverance 2, Killing Floor 3, Disney Epic Mickey: Rebrushed, Hyper Light Breaker, remake Gothic, Titan Quest 2. Miejmy nadzieję, że gry te zostaną ciepło przyjęte przez odbiorców i poprawią trudną sytuację finansową firmy.

Źródło: Embracer Group