Samsung zakończył masową produkcję robota Bot Fit, którego premiera zaplanowana jest na trzeci kwartał 2024 roku.

Autor: Vlad Cherevko | 24.05.2024, 20:38
Samsung zakończył masową produkcję robota Bot Fit, którego premiera zaplanowana jest na trzeci kwartał 2024 roku.

W 2019 roku Samsung zaprezentował GEMS Hip, zrobotyzowany egzoszkielet przeznaczony do noszenia od bioder do kolan, aby pomóc ludziom chodzić, ćwiczyć i poprawiać chód. Oczekiwano, że GEMS Hip zostanie wydany w ograniczonych ilościach w grudniu 2022 roku, a masowa produkcja rozpocznie się w drugiej połowie 2022 roku. Niestety tak się nie stało. Samsung zmienił nazwę na Bot Fit w listopadzie 2023 roku.

Co wiadomo

Według The Chosun Daily, Samsung zakończył prace rozwojowe i masową produkcję Bot Fit, a firma planuje wprowadzić robotycznego asystenta na rynek w trzecim kwartale tego roku. Oznacza to, że gigant technologiczny wprowadzi Bot Fit na rynek w sierpniu lub wrześniu 2024 roku.

Według wcześniejszych doniesień Samsung planował wyprodukować 100 000 sztuk Bot Fit w pierwszej partii. Oczekuje się więc, że robotyczny asystent będzie dostępny w ograniczonych ilościach. Chociaż nie ma informacji o tym, ile kosztuje, możemy założyć, że będzie drogi, ponieważ jest to zaawansowana technologia i rzadki rodzaj produktu.

Główną funkcją Bot Fit jest pomoc osobom z problemami z poruszaniem się, które potrzebują pomocy w chodzeniu. Robot-asystent oferuje jednak różne korzyści również dla zwykłych ludzi, takie jak zmniejszenie wysiłku metabolicznego podczas chodzenia o 24 procent, przyspieszenie prędkości chodzenia o 14 procent, śledzenie wzorców chodzenia i sugerowanie ulepszeń oraz pomoc w ćwiczeniach.

Źródło: The Chosun Daily