Twórcy efektów specjalnych w filmie "Rywale" pokazują, jak stworzyli scenę z perspektywy piłki tenisowej

Autor: Vlad Cherevko | 24.05.2024, 23:13
Twórcy efektów specjalnych w filmie "Rywale" pokazują, jak stworzyli scenę z perspektywy piłki tenisowej

W filmie Challengers, w którym główne role grają Zendaya, Mike Faist i Josh O'Connor, zastosowano niesamowite efekty wizualne. Jednym z najciekawszych momentów jest 24-sekundowa wymiana ciosów między dwoma bohaterami, pokazana z perspektywy piłki tenisowej.

Co wiadomo

Jak zdradził Brian Drewes, kierownik ds. efektów wizualnych, sekwencje akcji na żywo kręcono przy użyciu kamery Arri Alexa LF na 9-metrowym technokranie przez pięć godzin z udziałem dublerów. Ostatecznie 23 oddzielne ujęcia zostały połączone, by stworzyć końcową scenę.

Aby pomóc w stworzeniu ostatecznych modeli, przeprowadzono szczegółowe skanowanie LiDAR i fotogrametrię kortu tenisowego. Zeskanowano również ponad 100 aktorów i statystów, aby wypełnić trybuny w środowisku CG.

Grafika komputerowa została następnie wykorzystana do wygładzenia ruchu kamery i skorygowania zmian pory dnia. Twarze dublerów kaskaderów zostały następnie zastąpione kombinacją w pełni wygenerowanych komputerowo głów i dodatkowych zdjęć.

Wszystko to miało na celu oddanie szybkości, chaosu i pasji w tym sporcie, zgodnie z ogólną tematyką filmu. Jest to również interesujący i ekscytujący sposób na pokazanie czegoś, co w innym przypadku byłoby zwykłym meczem tenisowym.

Źródło: @BrianVFX