Samsung przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego zegarka One UI 6 Watch, który pojawi się już wkrótce

Autor: Vlad Cherevko | 25.05.2024, 20:54
Samsung przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego zegarka One UI 6 Watch, który pojawi się już wkrótce

Samsung przygotowuje się do wydania aktualizacji One UI 6 Watch Beta opartej na nowej wersji Wear OS. Według strony internetowej Samsunga, aktualizacja One UI 6 Watch Beta jest już testowana na rynku południowokoreańskim, co wskazuje na jej rychłą premierę.

Co wiadomo

Informacja o beta testach nowego firmware pochodzi od użytkownika @theordysm na platformie X. Oczekuje się, że aktualizacja będzie oparta na Wear OS 5 i może zostać wydana w ciągu najbliższych kilku tygodni. W ubiegłym roku Samsung wydał aktualizację beta One UI 5 Watch na początku czerwca 2023 roku. W związku z tym oczekuje się, że firma wyda aktualizację One UI 6 Watch beta dla odpowiedniego Galaxy Watch w pierwszym tygodniu czerwca 2024 roku.

Wear OS 5, na którym zostanie zbudowany One UI 6 Watch, jest oparty na systemie Android 14. Nowa wersja Wear OS poprawia żywotność baterii poprzez optymalizację procesów uśpienia. Według Google, inteligentne zegarki z Wear OS 5 oferują o 20 procent dłuższą żywotność baterii podczas maratonu.

Ponadto format tarczy zegarka, opracowany przez firmę Samsung, staje się formatem domyślnym. Oznacza to, że tarcze zegarka innych firm mogą teraz również przyczynić się do dłuższej żywotności baterii smartwatcha i nowych funkcji.

Oprócz funkcji Wear OS 5, Samsung może dodawać własne funkcje do Galaxy Watch za pośrednictwem One UI 6 Watch. Aktualizacja One UI 6 Watch prawdopodobnie będzie dostępna dla serii Galaxy Watch 4, Galaxy Watch 5 i Galaxy Watch 6 w trzecim kwartale tego roku. Również nowa linia smartwatchów Galaxy Watch 7 prawdopodobnie zostanie zapowiedziana z nowym systemem operacyjnym.

Źródło: @theordysm, Sammobile