HoloBike - rower treningowy za 2599 USD z holograficznym wyświetlaczem 3D od byłego inżyniera Google

Autor: Helena Szczerbań | 27.05.2024, 00:06
HoloBike - rower treningowy za 2599 USD z holograficznym wyświetlaczem 3D od byłego inżyniera Google

Startup z Kalifornii Saga Holographic zaprezentował na platformie Kickstarter niezwykły rower treningowy o nazwie HoloBike.

Co wiadomo

Trenażer rowerowy został opracowany przez rowerzystę i byłego pracownika Google VR Samuela Matsona (Samuel Matson). Oparł on urządzenie na klasycznym trenażerze rowerowym i uzupełnił je o duży wyświetlacz, który w pełni zanurza rowerzystę w atmosferze i daje wrażenie jazdy po ulicy.

Jest to 27-calowy holograficzny wyświetlacz 4K z efektem 3D. Obraz 3D nie wymaga użycia specjalnych okularów ani zestawów słuchawkowych. Ponadto kamera na podczerwień śledzi pozycję osoby i zmienia obraz, jeszcze bardziej zwiększając wciągające wrażenia.

Wizualizacja trasy z perspektywy pierwszej osoby jest tworzona przez objętościowe skanowanie 3D prawdziwych dróg i szlaków w różnych lokalizacjach na całym świecie. W momencie premiery dostępnych będzie 5-6 tras o długości od 32 do 40 kilometrów, ale producent obiecuje dodać więcej tras w przyszłości.

Dla większego realizmu, trenażer zwiększa opór elektromagnetyczny koła zamachowego podczas pokonywania wzniesień i zmniejsza go podczas zjazdów.

Rower treningowy HoloBike można zamówić na Kickstarterze za 2599 dolarów, ale cena detaliczna będzie wyższa i wyniesie 2999 dolarów.

Źródło: Saga Holographic, Kickstarter