Sony ma nowego partnera: tureckie studio Shadowfall opracuje nietypową grę fabularną na PlayStation 5 w scenerii tureckiej mitologii

Autor: Anton Kratiuk | 27.05.2024, 14:16
Sony ma nowego partnera: tureckie studio Shadowfall opracuje nietypową grę fabularną na PlayStation 5 w scenerii tureckiej mitologii

Sony nie tylko wydaje dziesiątki gier z własnych wewnętrznych studiów, ale także aktywnie angażuje zewnętrznych deweloperów.

Uderzającym przykładem takiej współpracy jest gra akcji Stellar Blade od koreańskiego studia Shift Up, która stała się jednym z głównych hitów pierwszej połowy 2024 roku.

Być może nie mniej owocna i znacząca będzie współpraca z tureckim studiem Shadowfall.

Co wiemy

Deweloperzy z Shadowfall Studios ogłosili, że nawiązali współpracę z Sony.

Studio rozpoczęło już aktywny rozwój Project Daeron, gry fabularnej opartej na mitologii tureckiej, która zaoferuje graczom głęboki i wieloaspektowy system walki oraz zaawansowane możliwości tworzenia unikalnych zaklęć.

Kolejną cechą Project Daeron będzie nietypowy styl narracji, która nie będzie prowadzona w imieniu protagonisty, ale od antagonisty.

Twórcy obiecują wiele zwrotów akcji, a także spotkania z szamanami, a nawet bogami.

Data premiery Project Daeron nie została jeszcze ogłoszona, oczywiście nie nastąpi to jeszcze przez jakiś czas. Gra będzie dostępna wyłącznie na konsolach PlayStation.

Źródło: Shadowfall Studios