YouTube automatycznie przewija filmy do końca dla użytkowników korzystających z blokerów reklam

Autor: Nastya Bobkova | 28.05.2024, 03:20
YouTube automatycznie przewija filmy do końca dla użytkowników korzystających z blokerów reklam

Użytkownicy YouTube z blokadami reklam zauważyli, że filmy na platformie automatycznie przeskakują do końca po zainstalowaniu tej aplikacji.

Co wiemy

Praktyka YouTube polegająca na walce z blokerami reklam trwa już od kilku miesięcy. Począwszy od zeszłego roku, platforma zaczęła przypominać użytkownikom o wyłączeniu blokerów reklam, a jeśli je zignorują, zmieniła kolejność odtwarzania filmów.

W tym tygodniu poinformowano, że filmy na YouTube przeskakują do końca, zwłaszcza jeśli zainstalowana jest blokada reklam. To zachowanie zostało również zgłoszone, gdy filmy są odtwarzane wielokrotnie, a niektórzy użytkownicy odkryli, że nawet próba przejścia do określonej części filmu powoduje niekończące się ładowanie sieci.


Dziwne nowe zachowanie blokowania reklam na Youtube - filmy automatycznie przeskakują do końcau/SDHD4K na YouTube

Zasugerowano, że może to być celowy ruch YouTube, aby ograniczyć korzystanie z blokerów reklam. Istnieje jednak inna wersja, że może to być problem z samym programem.

Na początku tego roku błąd w AdBlocku powodował powolne ładowanie się filmów i przeciążenie serwerów YouTube, co doprowadziło do licznych skarg użytkowników na platformę.

Źródło: 9to5Google