Windows ma teraz możliwość kopiowania tekstu z obrazów na smartfonach z Androidem za pośrednictwem programu Phone Link

Autor: Vlad Cherevko | 28.05.2024, 14:39
Windows ma teraz możliwość kopiowania tekstu z obrazów na smartfonach z Androidem za pośrednictwem programu Phone Link

Nowa funkcja Phone Link firmy Microsoft umożliwia teraz użytkownikom smartfonów z systemem Android zaznaczanie i kopiowanie tekstu z obrazów na swoich urządzeniach oraz wklejanie go na komputer z systemem Windows.

Co wiadomo

Ta aktualizacja, która jest na razie dostępna tylko dla użytkowników programu Windows Release Preview Insider, ułatwi kopiowanie tekstu ze zdjęć bez uciekania się do narzędzi innych firm, takich jak Windows Snipping Tool.

Phone Link (znany również jako Link to Windows na urządzeniach mobilnych) umożliwia synchronizację połączeń, wiadomości, powiadomień i zdjęć ze smartfona z systemem Android na komputer z systemem Windows. Użytkownicy mogą również wyświetlać ekran swojego telefonu na komputerze. Na urządzeniach z systemem iOS funkcjonalność ogranicza się do synchronizacji powiadomień, wiadomości i połączeń przez Bluetooth.

Przykład kopiowania tekstu z obrazu za pośrednictwem funkcji Phone Link zsynchronizowanej z telefonem z systemem Android

Nowa funkcja Phone Link umożliwia wyodrębnianie tekstu bezpośrednio z obrazów w aplikacji, eliminując potrzebę korzystania z narzędzi innych firm. Podczas testów Insider Preview Build 22635.3646 (Beta Channel) skuteczność technologii optycznego rozpoznawania znaków (OCR) była wystarczająca, ale w porównaniu z podobnymi funkcjami Samsunga i Apple do wyodrębniania tekstu z tej samej strony książki, wykazywała większą liczbę błędów.

Być może błędy w kopiowaniu tekstu zostaną naprawione w przyszłości, ale na razie, gdy mamy do czynienia z długimi tekstami, użytkownicy mogą preferować funkcję kopiowania i wklejania między urządzeniami, kopiując tekst na telefonie i przenosząc go na komputer.

Źródło: WindowsCentral, The Verge