Ukraina uruchomi 10 nowych typów dronów naziemnych w 2024 r.

Autor: Mykhailo Stoliar | 29.05.2024, 09:40
Ukraina uruchomi 10 nowych typów dronów naziemnych w 2024 r.

W 2024 r. Ministerstwo Obrony Ukrainy rozszerzyło listę systemów zrobotyzowanych, które weszły do służby: przyjęto dziesięć typów systemów zrobotyzowanych produkowanych na Ukrainie.

Co wiemy

Nowe drony naziemne i platformy zrobotyzowane, które zostały zamówione, odgrywają znaczącą rolę na linii frontu, ponieważ upraszczają pracę wojska. Pomagają również zminimalizować kontakt z wrogiem i ratują życie. Robotyka zawsze przyczynia się do zwiększenia zdolności bojowych Sił Zbrojnych Ukrainy.

"Nowoczesne technologie, takie jak drony i naziemne platformy robotyczne, pomagają zminimalizować kontakt z wrogiem i chronić życie wojskowych. Robotyka zwiększa możliwości bojowe Sił Obronnych Ukrainy" - wyjaśniło Ministerstwo Obrony.

Obecnie zrobotyzowane platformy są wykorzystywane nie tylko jako nośniki ładunków, ale także jako pełnoprawne jednostki bojowe. Warto zauważyć, że niektóre z kompleksów, które zostały zatwierdzone do eksploatacji, pomyślnie przeszły testy bojowe i otrzymały wysokie pochwały od ukraińskiego wojska.

Źródło: Ministerstwo Obrony Ukrainy