Plotka: Huawei Watch 5 będzie działał na nowym systemie operacyjnym HarmonyOS NEXT

Autor: Vlad Cherevko | 29.05.2024, 11:20
Plotka: Huawei Watch 5 będzie działał na nowym systemie operacyjnym HarmonyOS NEXT

Według najnowszych doniesień, Huawei planuje wprowadzić na rynek nową serię smartwatchy Watch 5 wraz ze smartfonem Mate 70 jeszcze w tym roku. Donosi o tym chiński insider Fixed Focus Digital.

Co wiadomo

Według przecieków, nowy zegarek otrzyma przeprojektowany design w porównaniu do poprzedniego modelu, a także zaktualizowane oprogramowanie. Oczekuje się, że zegarki z serii 5 będą działać na nowym systemie HarmonyOS NEXT, którego premiera zaplanowana jest na 21 czerwca.

Jak dotąd nie ma dokładnych informacji na temat funkcji i możliwości, które zapewni nowy system operacyjny. Przypomnijmy, że poprzednik, seria Watch 4, przyciągnął uwagę jako pierwszy na świecie inteligentny zegarek z nieinwazyjnym monitorowaniem poziomu cukru we krwi. Posiadały one 1,5-calowy szafirowy wyświetlacz LTPO w tytanowej obudowie i oferowały różne tarcze zegarka do personalizacji.

Jak dotąd oficjalne szczegóły dotyczące Watch 5 Series nie zostały ujawnione i będziemy musieli poczekać na więcej informacji od Huawei, aby potwierdzić datę premiery, specyfikację i cenę.

Źródło: Gizmochina