Sony zarejestrowało adapter do podłączenia zestawu słuchawkowego PlayStation VR2 do komputerów PC: jego premiera spodziewana jest przed końcem 2024 roku.

Autor: Anton Kratiuk | 29.05.2024, 15:33
Sony zarejestrowało adapter do podłączenia zestawu słuchawkowego PlayStation VR2 do komputerów PC: jego premiera spodziewana jest przed końcem 2024 roku.

Nie jest tajemnicą, że Sony jest rozczarowane sprzedażą headsetu wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR2: użytkownicy go nie kupują, przez co firma musiała nawet zawiesić produkcję urządzeń.

W lutym Sony oficjalnie potwierdziło, że do końca 2024 roku zrealizuje możliwość podłączenia PS VR2 do PC, prawdopodobnie licząc w ten sposób na zwiększenie popularności headsetu.

Wygląda na to, że japoński deweloper rozpoczął realizację tego projektu.

Co wiadomo

Dataminer Brad Lynch odkrył, że Sony złożyło wniosek w południowokoreańskim urzędzie patentowym w marcu 2024 roku, aby zarejestrować adapter, który umożliwiłby podłączenie PS VR2 do komputera.

Zespół marketingowy Sony nie musiał długo zastanawiać się nad nazwą urządzenia i nazwał je bez zastanowienia: PlayStation VR2 PC Adapter.

Pozostaje zgadywać, kiedy Sony rozpocznie sprzedaż adaptera, ale jak wcześniej wspomniano, pojawi się on w sklepach do końca tego roku.

Pojawienie się adaptera może mieć znaczący wpływ na popularyzację PS VR2, ponieważ nie będzie już wymagać konsoli PlayStation 5.

Dla tych, którzy nie wiedzą

Obecnie trwa ogromna promocja Days of Play: użytkownicy PlayStation mogą kupić PSVR2 i gry na niego ze znacznymi rabatami.

Źródło: The Verge