Gry CD Projekt Red będą ukazywać się częściej: twórcy Cyberpunka 2077 i Wiedźmina planują zwiększyć tempo wydawania nowych tytułów

Autor: Anton Kratiuk | 29.05.2024, 19:34
Gry CD Projekt Red będą ukazywać się częściej: twórcy Cyberpunka 2077 i Wiedźmina planują zwiększyć tempo wydawania nowych tytułów

Gry od polskiego studia CD Projekt Red wydawane są w długich odstępach czasu, ale w przyszłości może się to zmienić.

Co wiadomo

Po prezentacji raportu finansowego prezes Michał Nowakowski odbył tradycyjną rozmowę z inwestorami, podczas której odpowiedział na szereg pytań.

Jedno z nich dotyczyło tego, czy twórcy Cyberpunka 2077 i Wiedźmina mogą zwiększyć tempo wydawania gier, aby ukazywały się one częściej. Szef firmy odpowiedział, że jest to możliwe. Nowakowski zauważył, że studio ma doświadczenie w pracy nad kilkoma projektami jednocześnie i przypomniał, że równolegle z rozwojem dodatku Phantom Liberty do Cyberpunk 2077, którego skala jest równa pełnej grze, pracowało nad kolejną częścią Wiedźmina o nazwie kodowej Polaris.

Zdaniem Nowakowskiego, doświadczenie to okazało się sukcesem i pokazało, że CD Projekt potrafi tworzyć kilka wysokobudżetowych gier jednocześnie:

Sequel Cyberpunka powstaje w Bostonie, Polaris jest rozwijany głównie w Europie i oczywiście mamy inne projekty, jak Wiedźmin: Syriusz w tym samym Bostonie przy wsparciu The Molasses Flood.

Jest też remake Wiedźmina! Możecie więc spodziewać się częstszych premier. Z oczywistych względów nie zdradzę jednak czasu oczekiwania pomiędzy kolejnymi projektami.

Cóż, mamy nadzieję, że gry od polskiego studia rzeczywiście będą ukazywać się częściej, byle nie kosztem jakości. Warto zaznaczyć, że rezygnacja przez CD Projekt z własnego silnika i przejście na Unreal Engine 5 pozwoli znacznie przyspieszyć prace.

Źródło: VGC