Samsung Galaxy S20 FE otrzymuje system Android 14 z LineageOS 21

Autor: Vlad Cherevko | 29.05.2024, 19:36
Samsung Galaxy S20 FE otrzymuje system Android 14 z LineageOS 21

Pomimo faktu, że oficjalne aktualizacje dla Galaxy S20 FE zatrzymały się na wersji Android 13, programiści z projektu LineageOS dali nowe życie popularnemu smartfonowi. Dziś zaprezentowano LineageOS 21, który bazuje na Androidzie 14 i jest dostępny do instalacji na Galaxy S20 FE i jego wersji 5G.

Co wiadomo

Ta aktualizacja jest ratunkiem dla użytkowników, ponieważ Samsung przestał wydawać główne aktualizacje dla tego modelu, a najnowsze poprawki zabezpieczeń zostały wydane w marcu tego roku. LineageOS 21 nie tylko daje drugie życie urządzeniu, ale także obiecuje szereg ulepszeń, w tym nowy proces dostosowywania, ulepszenia aparatu i aplikacji galerii oraz szereg poprawek interfejsu użytkownika.

Warto jednak zauważyć, że właściciele globalnej wersji z chipem Exynos 990 powinni zachować ostrożność, ponieważ kompilacje LineageOS wskazują jedynie na wsparcie dla wersji 4G z chipem Snapdragon. Może to wskazywać na błąd lub ograniczenie wsparcia, a próba instalacji na urządzeniach z Exynos 990 może prowadzić do problemów.

Wsparcie LineageOS dla Galaxy S20 FE jest znaczącym krokiem naprzód, biorąc pod uwagę, że urządzenie to nadal ma świetną specyfikację i może zaspokoić podstawowe potrzeby użytkowników przez długi czas. Dla tych, którzy chcą zaktualizować swój telefon, projekt LineageOS zapewnia wszystkie niezbędne instrukcje i pliki instalacyjne, które można pobrać tutaj.

Źródło: LineageOS Wiki