Fitbit Ace LTE to pierwszy smartwatch Google dla dzieci za 230 USD

Autor: Maksim Panasovskyi | 30.05.2024, 00:22
Fitbit Ace LTE to pierwszy smartwatch Google dla dzieci za 230 USD

Google zaprezentowało pierwszy smartwatch dla dzieci. Model nazywa się Fitbit Ace LTE i zewnętrznie przypomina Fitbit Versa.

Co wiadomo

Fitbit Ace LTE jest wyposażony w kwadratowy wyświetlacz o gęstości pikseli 333 ppi. Panel OLED chroniony jest szkłem Gorilla Glass trzeciej generacji. Obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego, a ochrona przed wodą spełnia normę 5ATM. Wymiary urządzenia to 41 x 44,9 x 13,35 mm.

Smartwatch posiada akcelerometr, wysokościomierz, żyroskop, optyczny czujnik tętna, Bluetooth, Wi-Fi i NFC. Fitbit Ace LTE posiada baterię o pojemności 328 mA*h. Zapewnia ona ponad 16 godzin pracy bez konieczności ładowania.

Ciekawą funkcją zegarka są preinstalowane gry, które zachęcają dzieci do aktywności fizycznej. Im więcej dziecko się rusza, tym więcej czasu może poświęcić na zabawę.

Fitbit Ace LTE jest domem dla zwierzaków Eejie. Jest to odpowiednik Tamagotchi. Zdrowie zwierzaka zależy również od aktywności fizycznej właściciela zegarka. Im bardziej mobilne jest dziecko, tym szczęśliwszy staje się Eejie.

Obsługa LTE umożliwia smartwatchowi wykonywanie połączeń i wysyłanie wiadomości. Jednak te funkcje, podobnie jak możliwość udostępniania lokalizacji, są dostępne tylko z subskrypcją Ace Pass. Fitbit Ace LTE jest kompatybilny ze smartfonami z systemem iOS i Android, a do sterowania wykorzystuje aplikację Fitbit Ace.

Cena i kiedy się spodziewać

Fitbit Ace LTE został wyceniony na 230 dolarów. Sprzedaż smartwatcha rozpocznie się 5 czerwca 2024 roku. Za Ace Pass trzeba zapłacić 10 dolarów miesięcznie, ale do 31 sierpnia cena rocznej subskrypcji została obniżona o połowę.

Źródło: Google