Sklep Google Play wprowadza nową opcję płatności "Poproś kogoś innego o zapłacenie"

Autor: Nastya Bobkova | 30.05.2024, 02:22
Sklep Google Play wprowadza nową opcję płatności "Poproś kogoś innego o zapłacenie"

Sklep Google Play od wielu lat oferuje różne metody płatności, w tym karty kredytowe i debetowe, bankowość internetową, kody Google Play, karty podarunkowe, a w niektórych regionach, takich jak Indie, UPI.

Co wiemy.

Google wprowadza teraz nową funkcję o nazwie "Poproś kogoś innego o zapłacenie". Ta opcja pozwala użytkownikom zaprosić inną osobę do zapłaty za produkt lub usługę zamiast nich.

Jak ją włączyć

Opcja "Poproś kogoś innego o zapłacenie" pojawi się jako ostatnia opcja płatności na stronie płatności. Po jej wybraniu pojawi się przycisk Udostępnij link do płatności. Kliknięcie go spowoduje wyświetlenie linku, który można skopiować i wysłać innej osobie. Osoba ta będzie mogła skorzystać z tego linku i dokonać płatności za Ciebie.

Funkcja ta jest dostępna dla zakupów towarów lub usług w aplikacjach korzystających z Google Play Billing, jeśli deweloperzy zintegrowali ją z szóstą lub nowszą wersją Play Billing Library.

Obecnie innowacja jest dostępna tylko w Indiach. Jak dotąd Google nie ujawniło, czy planuje rozszerzyć swoją działalność na inne regiony.

Źródło: Android Authority