Nueralink Mask poszukuje kolejnych pacjentów do wszczepienia implantów mózgu

Autor: Nastya Bobkova | 30.05.2024, 05:27
Nueralink Mask poszukuje kolejnych pacjentów do wszczepienia implantów mózgu

Należąca do Elona Muska firma Neuralink poszukuje kolejnych pacjentów do udziału w badaniu, które ma na celu złagodzenie niepełnosprawności związanej z paraliżem. Firma ogłosiła plany rekrutacji trzech uczestników do długoterminowego badania chipów mózgowych, które pozwalają ludziom na interakcję z urządzeniami cyfrowymi za pomocą ich mózgów.

Co wiemy

W marcu tego roku Noland Arbeau, który ma paraliż od ramion w dół, podzielił się w mediach społecznościowych swoimi doświadczeniami związanymi z możliwością gry w szachy za pomocą implantu Neuralink, wykorzystując jedynie swój umysł.

Organy regulacyjne i badacze wyrazili pewne zastrzeżenia co do początkowych praktyk gromadzenia danych przez Muska, ale FDA odmówiła komentarza w tej sprawie.

Zainteresowane osoby muszą być w wieku od 22 do 75 lat i cierpieć na porażenie czterokończynowe lub inne ograniczenia ruchowe wpływające na dłonie i nadgarstki. Pierwsza faza badania rozpocznie się w styczniu i ma zostać zakończona do 2026 roku. Ostateczne zakończenie projektu planowane jest na 2031 rok.

Źródło: Reuters