Skandal Samsunga: Korea Południowa bada narażenie na promieniowanie pracowników zakładu w Giheung

Autor: Nastya Bobkova | 30.05.2024, 08:37
Skandal Samsunga: Korea Południowa bada narażenie na promieniowanie pracowników zakładu w Giheung

Korea Południowa wszczęła dochodzenie w sprawie Samsunga po tym, jak dwóch pracowników jednego z zakładów produkujących chipy firmy zostało narażonych na promieniowanie. Poinformowała o tym południowokoreańska Komisja Bezpieczeństwa Jądrowego.

Co wiadomo

Incydent miał miejsce w zakładzie Giheung, który znajduje się około 25 mil od Seulu, stolicy kraju. Dokładna przyczyna nie została jeszcze ustalona. Dwóch pracowników zostało hospitalizowanych z objawami ekspozycji palców na promieniowanie. Według władz, pełna morfologia krwi pacjentów wróciła do normy.

W oświadczeniu Samsung poinformował, że dwóch pracowników zakładu produkcji półprzewodników w Gyeongtaek w Korei zostało przypadkowo narażonych na promieniowanie rentgenowskie na dłoniach. Obaj pracownicy zostali hospitalizowani, a Samsung powiedział, że wspiera ich leczenie i powrót do zdrowia.

Komisja Bezpieczeństwa Jądrowego zawiesiła korzystanie z maszyny, która spowodowała incydent, aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości.

Dokładna przyczyna narażenia na promieniowanie jest obecnie nieznana, ponieważ Komisja Bezpieczeństwa Jądrowego prowadzi dochodzenie.

Komisja oświadczyła, że podejmie dalsze działania, jeśli zostaną potwierdzone jakiekolwiek naruszenia przepisów bezpieczeństwa.

Źródło: CNBC