Prędkość do 500 Mb/s na wysokości 13 000 metrów: linie lotnicze Qatar Airways zainstalują internet satelitarny Starlink firmy Ilon Musk w niektórych samolotach Boeing 777-300.

Autor: Mirosłw Trinko | 30.05.2024, 11:47
Prędkość do 500 Mb/s na wysokości 13 000 metrów: linie lotnicze Qatar Airways zainstalują internet satelitarny Starlink firmy Ilon Musk w niektórych samolotach Boeing 777-300.

Qatar Airways i SpaceX ogłosiły partnerstwo.

Co wiadomo

Dzięki temu partnerstwu Qatar Airways planuje zainstalować satelitarny internet Starlink Ilona Muska (Elona Muska) na niektórych samolotach Boeing 777-300 w czwartym kwartale 2024 roku. Internet będzie dostępny za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Maksymalna prędkość pobierania wyniesie 500 Mb/s. Pasażerowie będą mogli korzystać z usług streamingowych i grać w gry online podczas lotu.

Dla tych, którzy nie wiedzą

Qatar Airways to jedna z wiodących linii lotniczych na świecie, założona w 1993 roku. Z siedzibą w Doha w Katarze obsługuje ponad 160 miejsc docelowych na całym świecie. Firma znana jest z wysokiego poziomu usług i nowoczesnej floty samolotów Boeing i Airbus. Qatar Airways jest członkiem sojuszu Oneworld, dzięki czemu pasażerowie mogą korzystać z rozszerzonej siatki połączeń i usług partnerskich. Linia zdobyła wiele nagród za jakość usług i wygodę pasażerów, w tym tytuł "Najlepszej linii lotniczej na świecie" przyznawany przez Skytrax.

Starlink to projekt internetu satelitarnego opracowany przez SpaceX, firmę założoną przez Ilona Muska. Projekt ma na celu zapewnienie globalnego zasięgu szybkiego Internetu, szczególnie w trudno dostępnych i odległych regionach. Pierwsze wystrzelenie satelitów Starlink miało miejsce w 2019 roku i od tego czasu projekt jest aktywnie rozwijany. Starlink oferuje użytkownikom terminale do odbioru sygnału z satelitów, zapewniając szybki internet o niskim opóźnieniu.

Źródło: Qatar Airways