Valve aktywnie pracuje nad wprowadzeniem funkcji nagrywania ekranu do platformy gier Steam

Autor: Vlad Cherevko | 30.05.2024, 13:13
Valve aktywnie pracuje nad wprowadzeniem funkcji nagrywania ekranu do platformy gier Steam

Firma Valve, znana ze swojej platformy dystrybucji gier Steam, aktywnie pracuje nad stworzeniem funkcji nagrywania ekranu w grach. Informuje o tym twórca SteamDB i dataminer Pavel Djundik. Innowacja ta pozwoli graczom na łatwe dzielenie się swoimi osiągnięciami i momentami w grach bezpośrednio w społeczności Steam.

Co wiadomo

Do tej pory nagrywanie rozgrywki wymagało korzystania z programów lub narzędzi innych firm, takich jak Game Bar Microsoftu lub specjalnego oprogramowania od producentów kart graficznych.

Obecnie, używając klawisza F12 w grach obsługujących nakładkę Steam, można wykonywać zrzuty ekranu w celu łatwego udostępniania ich w mediach społecznościowych lub społeczności Steam. Dodatkowo, każde konto zapewnia 1 GB miejsca w chmurze na zrzuty ekranu z gier, ustawienia, zapisy, statystyki profilu i nie tylko. Nowa funkcja ma być tak łatwa w użyciu, jak istniejąca funkcja udostępniania zrzutów ekranu dostępna dla użytkowników Steam od 2011 roku.

Jedną z cech nadchodzącej funkcji jest nagrywanie w tle, które pozwoli graczom na nagrywanie gry bez konieczności ręcznego uruchamiania nagrywania za każdym razem. Oczekuje się również wprowadzenia funkcji oznaczania osi czasu, co ułatwi znajdowanie i udostępnianie interesujących momentów w grze.

Szczegóły dotyczące daty premiery i dodatkowych funkcji są na razie trzymane w tajemnicy. Ta innowacja obiecuje znacznie uprościć proces udostępniania momentów z gry i uczynić go bardziej dostępnym dla szerszej publiczności.

Źródło: IT Home