Instagram pozwala ignorować wszystkich poza bliskimi znajomymi.

Autor: Nastya Bobkova | 30.05.2024, 23:56
Instagram pozwala ignorować wszystkich poza bliskimi znajomymi.

Instagram rozszerza swoją funkcję Limity, narzędzie bezpieczeństwa, które pozwala użytkownikom ukrywać osobiste wiadomości i komentarze przed niechcianymi kontami. Instagram oferuje nową opcję ignorowania wiadomości przychodzących od wszystkich z wyjątkiem użytkowników z listy bliskich znajomych.

Co wiemy.

Początkowo opcja ta została stworzona, aby pomóc twórcom radzić sobie z agresywnymi działaniami, ale teraz każdy może z niej skorzystać, aby chronić się przed niechcianymi wiadomościami i komentarzami.

Aktywując ograniczenie dla wszystkich, właściciel konta zobaczy tylko osobiste wiadomości, tagi i wzmianki od osób z listy bliskich znajomych. Inni użytkownicy nadal będą mogli wchodzić w interakcje z Twoimi postami, ale nie zobaczysz tych aktualizacji. Nie będą też wiedzieć, że ich treści zostały ukryte.

Instagram umożliwia ograniczenie kont na okres do czterech tygodni, z opcją przedłużenia tego okresu.

Jak włączyć

Aby włączyć ograniczenia, musisz dotknąć swojego profilu, wybrać menu w prawym górnym rogu ekranu i kliknąć "Ograniczone interakcje". Możesz skonfigurować ograniczenia dla kont, które nie śledzą Ciebie, Twoich ostatnich obserwujących lub wszystkich oprócz najbliższych znajomych.

Instagram pozwala uniemożliwić użytkownikom tagowanie lub wspominanie o Tobie, a także ukrywanie ich komentarzy.

Na początku tego roku Meta udostępniła nową funkcję, która domyślnie uniemożliwia dorosłym interakcję z nieletnimi na Instagramie i Facebooku. Firma próbowała również ukryć treści dotyczące samobójstw i zaburzeń odżywiania przed nastolatkami na obu swoich platformach.

Źródło: Techcrunch