Portfel Google na Wear OS obsługuje PayPal

Autor: Nastya Bobkova | 31.05.2024, 00:32
Portfel Google na Wear OS obsługuje PayPal

Po serii aktualizacji na I/O 2024, Google Wallet uruchamia obsługę PayPal na Wear OS i rozszerza dostępność cyfrowych kluczyków samochodowych. PayPal można teraz dodać do Portfela Google dla Wear OS, który wcześniej był dostępny tylko na telefonach.

Co wiadomo

Nowa funkcja jest dostępna dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych i Niemczech. Google Wallet pozwala płacić za poranną kawę i inne codzienne zakupy bez wyjmowania telefonu z kieszeni.

Google dodał kolejną warstwę zabezpieczeń dla płatności zbliżeniowych, wymagając dodatkowej weryfikacji, takiej jak kod PIN, wzór, odcisk palca lub odblokowanie twarzy, przed dokonaniem płatności.

Firma ogłosiła również wprowadzenie cyfrowych kluczyków samochodowych na platformie Android, które po raz pierwszy będą obsługiwane w niektórych modelach MINI, a w niedalekiej przyszłości w pojazdach Mercedes-Benz i Polestar.

Możliwe jest blokowanie, odblokowywanie i uruchamianie samochodu za pomocą samego telefonu lub bezpieczne przesyłanie cyfrowych kluczyków samochodowych rodzinie i znajomym.

Źródło: 9to5Google