Obszerny zwiastun Silent Hill 2 Remake pokazał grę w najlepszym świetle i zachęcił tych, którzy czekają na odświeżony horror.

Autor: Anton Kratiuk | 31.05.2024, 14:45
Obszerny zwiastun Silent Hill 2 Remake pokazał grę w najlepszym świetle i zachęcił tych, którzy czekają na odświeżony horror.

Pokaz Konami Silent Hill Transmission odbył się zaraz po pokazie State of Play, na którym zaprezentowano krótki zwiastun Silent Hill 2 Remake i okazał się on znacznie bardziej interesujący dla tych, którzy czekają na premierę odświeżonego horroru.

Co wiemy

Widzom zaprezentowano 13-minutowy zwiastun rozgrywki z Silent Hill 2 Remake, który pokazuje głównego bohatera Jamesa Sunderlanda przemierzającego mroczne ulice miasta spowite gęstą mgłą, znajdującego słynny odbiornik radiowy, z którego słychać zakłócenia, gdy zbliżają się potwory, wchodzącego do słynnego szpitala, eksplorującego jego ponure i pozbawione życia korytarze oraz napotykającego tam przerażające potwory. W tle nagrania James wyjaśnia, że przybył do miasta, ponieważ jego żona poprosiła go o to w liście, ale... zmarła trzy lata temu, a bohater próbuje dowiedzieć się, kto wysłał mu list.

Nie sposób nie wspomnieć, że zwiastun ten wygląda znacznie lepiej nie tylko od tego "słynnego" pokazanego na State of Play w lutym, ale także tego pokazanego zaledwie godzinę wcześniej na pokazie Sony.

Wielu graczy w komentarzach pod filmikiem zauważyło, że jeśli gra będzie dokładnie taka jak pokazany Silent Hill Transmission - będzie to godny remake kultowego horroru.

Deweloperzy z Bloober Team opowiedzieli również o swojej wizji remake'u i o tym, jaki efekt chcą osiągnąć.

Kiedy czekać

Silent Hill 2 Remake ukaże się 8 października. Niespodziewaną niespodzianką było ogłoszenie, że gra ukaże się jednocześnie na PS5 i PC, choć wcześniej zapowiadano, że będzie to czasowy exclusive dla japońskiej konsoli.

Zamówienia przedpremierowe są już otwarte.

Źródło: Silent Hill