Google rozwiązuje problemy z Wiadomościami i Odkrywaj w wyszukiwarce

Autor: Nastya Bobkova | 31.05.2024, 18:44
Google rozwiązuje problemy z Wiadomościami i Odkrywaj w wyszukiwarce

Google potwierdziło, że niektóre funkcje w wyszukiwarce są przywracane po awarii Wiadomości i Odkryj. Firma przyznała, że niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy z dostępem do treści News i Discover.

Co wiemy.

Awaria dotknęła również stronę główną Google Discover, która nie wyświetlała treści informacyjnych, ale zamiast tego zawierała oferty komercyjne, takie jak zakupy. Zakładka Wiadomości w Google, która normalnie wyświetla treści informacyjne, nie wyświetlała wyników dla zapytań.

Google ogłosił na Twitterze/X, że zidentyfikował problem, który powodował, że niektóre funkcje w wyszukiwarce nie działały poprawnie. Firma poinformowała, że problem został zidentyfikowany i już rozwiązany. Wiadomości i Odkrywaj działają we wszystkich testowanych obszarach. Użytkownikom zaleca się jednak sprawdzenie wyników swoich zapytań, ponieważ istnieje możliwość, że poszczególne wyniki mogą się różnić.

Jeśli zauważysz jakiekolwiek nietypowe zachowanie w wyszukiwarce Google dzisiaj, firma zaleca sprawdzenie stanu połączenia i ponowną próbę po chwili.

Źródło: Google